Americansforastrongdefense

Nazwa i logo Bitcoin Zarejestrowane w Hiszpańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych

Działając za pośrednictwem prawnika, anonimowa osoba chroniła słowo “bitcoin” na szczeblu krajowym.

Nazwa i logo Bitcoin zostały zarejestrowane w Hiszpanii w Hiszpańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych. Proces ten został zakończony przez Ignacio Rubio Menéndeza, eksperta ds. zgodności i prawnika specjalizującego się w prawie gospodarczym. Cointelegraph en Español rozmawiał bezpośrednio z klientem Menéndeza, który na razie decyduje się pozostać anonimowy.

Ta osoba wyjaśniła: “Mam teraz logo i słowo “bitcoin” zarejestrowane na poziomie krajowym w hiszpańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych. Każdy ma dostęp do tych zapisów, ponieważ są one publikowane codziennie i dla wszystkich odbiorców”.

Na pytanie, dlaczego podjął inicjatywę ochrony tej własności intelektualnej dla siebie, odpowiedział: “Jestem sprzedawcą bitcoinów, mam biuro kupna i sprzedaży, a ideą jest ochrona bitcoinów, przynajmniej w Hiszpanii. Więc staję w obronie marki i biorę odpowiedzialność za to, że każdy nowy użytkownik może czuć się w 100% bezpieczny pracując ze mną i z dala od oszustw, które nazywają i używają “bitcoin””.

Należy zauważyć, że zgłoszenie adresuje logo zawierające białą literę “B” w pomarańczowym okręgu, który byłby oficjalnym logo Bitcoin. “W tekście wielka litera “B” Immediate Edge odnosi się do kodu, a mała litera “b” do krypty”, wyjaśnił.

Bitcoin

Kontynuował: “Zapewniam ochronę mojej firmie, a teraz mojej marce, więc jeśli jakakolwiek osoba lub firma na szczeblu krajowym chce nadużyć logo, które wszyscy znamy, oraz słowa “Bitcoin”, mam roszczenie o nadużycie mojej marki”.

Doszedł do wniosku: “Nie jestem fałszywym Satoshi, właśnie zarejestrowałem własność i zgodne z prawem używanie logo i słowa. Jeśli ktoś użyje go niewłaściwie, będę go bronił.”

Comments are closed.