Americansforastrongdefense

Najbogatszy człowiek na świecie daje

Najbogatszy człowiek na świecie daje, a najbogatszy człowiek na świecie zabiera

Wartość Dogecoin (DOGE) spadła o 23% w ciągu kilku godzin w poniedziałek po tym, jak Elon Musk zwrócił uwagę na bardzo nierówną dystrybucję tokenów DOGE i wezwał głównych posiadaczy do sprzedaży swoich udziałów

Dogecoin ma jedną z najbardziej nierównych Bitcoin Era dystrybucji monet w przestrzeni kryptowalutowej, z 28,7% w posiadaniu tylko jednej osoby i 12 największych posiadaczy posiadających prawie 50% podaży. W niedzielę, tuż przed północą UCT, Musk napisał na Twitterze:

“Jeśli wielcy posiadacze Dogecoin sprzedadzą większość swoich monet, otrzyma on moje pełne poparcie. Zbyt duże skupienie jest jedynym prawdziwym problemem imo.”

Nieco ponad siedem godzin później cena Dogecoina spadła o 23% z 0,063 USD do 0,048 USD. Podczas gdy tweety Muska były wcześniej przypisywane do poruszenia cen kryptowalut, nie tylko Dogecoin, jego rola w poniedziałkowym spadku była mniej oczywista, biorąc pod uwagę, że ponad 105 miliardów dolarów opuściło resztę globalnej kapitalizacji rynkowej w tym samym czasie.

Straty przekraczające 20% były częstym widokiem w rankingach kapitalizacji rynku kryptowalutowego, a altcoiny w szczególności stanęły w obliczu ogromnej korekty. Analitycy sugerują, że było to spowodowane skokiem Bitcoina (BTC) do nowego wszechczasów zaledwie kilka godzin wcześniej, co wyciągnęło wolumen z rynku altcoinów.

Dogecoin znajduje się w nieco ponad 100 adresach

.
Obliczenie dokładnej dystrybucji danej kryptowaluty może być trudne, ponieważ publiczne blockchainy są zazwyczaj pseudonimowe lub anonimowe. Jednak dane z wielu dostępnych źródeł pokazują, że prawie 70% całkowitej podaży Dogecoin znajduje się pod nieco ponad 100 adresami.

Założyciel Dogecoin niedawno ujawnił, że sprzedał wszystkie swoje udziały w DOGE w 2015 roku w związku z trudnościami finansowymi po utracie pracy. Billy Markus rozpoczął Dogecoin jako żart w 2013 roku w oparciu o popularny wówczas meme o psie Shiba Inu. Markus powiedział, że trudno mu zrozumieć, nie mówiąc już o wyjaśnieniu, meteoryczny wzrost czegoś, co wydawało się nie oferować prawdziwej użyteczności lub wartości.

Flirt Muska z Dogecoin wydaje się być w dużej mierze w imię humoru. Założyciel Tesli ogłosił się samozwańczym dyrektorem generalnym Dogecoin – kryptowaluty o otwartym kodzie źródłowym – a jego dotychczasowe interakcje z tą monetą opierały się głównie na memach, a nie na jakiejkolwiek strategii inwestycyjnej.

Comments are closed.