Americansforastrongdefense

Joe Biden Admin będzie ostatecznie wspierał Crypto – Circle CEO

Jeremy Allaire, dyrektor generalny i współzałożyciel amerykańskiej firmy Circle produkującej kryptoidy, twierdzi, że kryptoidy są źle rozumiane w Waszyngtonie, ale zaproponował optymistyczne spojrzenie na to, jak przyszła administracja Joe Bidena może traktować kryptoasety.

“Myślę, że ostatecznie będą one wspierać, ponieważ jest to zmiana infrastrukturalna tak duża jak początkowy komercyjny internet. I będą się koncentrować na zmianach infrastrukturalnych, które sprawią, że Ameryka stanie się bardziej konkurencyjna. I to będzie absolutnie kluczowy element w tym zakresie”, powiedział prezes podczas dzisiejszego wywiadu z CNBC.

Jak dotąd jednak Stany Zjednoczone nie przyjęły tej innowacji. Pozostają one w tyle za innymi krajami, jeśli chodzi o ramy regulacyjne, dzięki którym mogą działać startupy z łańcuchami blokowymi, co doprowadziło do tego, że główni gracze rynkowi, tacy jak prezes Ripple Brad Garlinghouse, rozważają przeniesienie się za granicę.

Biden nie podał ręki do tego, jak się czuje w odniesieniu do Bitcoin (BTC) lub innych kryptonimów w tej sprawie. Nominował jednak byłą przewodniczącą Rezerwy Federalnej Janet Yellen na stanowisko sekretarza skarbu, która, jak się uważa, jest otwarta na technologię łańcuchów blokowych.

Allaire wskazał również na duże zamieszanie wokół przemysłu kryptograficznego w całym przejściu w Waszyngtonie, mówiąc, że pogląd na “bardzo liberalny koniec spektrum” jest taki, że kryptończycy są szkodliwi dla ludzi z mniejszym dostępem do tradycyjnych usług finansowych. Prezes bronił branży, w tym segmentu stabilnych monet, w którym kapitalizacja rynkowa Circle’s USD Coin (USDC) balonowała około 500% od początku roku. Powiedział,

“Ta technologia, w szczególności stabilne monety, daje obietnicę otwarcia i poszerzenia dostępu do systemu finansowego głębiej niż istniejący system bankowy”.

Allaire, którego firma Circle niedawno podpisała umowę partnerską z gigantem kartowym Visa dla swojego stabilcoin’a, wskazała również na duże banki, które lobbują w Kongresie i mówią, że firmy kryptońskie wymagają “ostrzejszych zasad wokół nich”, porównując je do takich firm jak PayPal i Square.

Jak doniesiono, w zeszłym tygodniu w Kongresie zaproponowano ustawę regulującą stablecoin, podkreślając po raz kolejny istotną różnicę pomiędzy projektami scentralizowanymi i zdecentralizowanymi pod względem regulacji.

Allaire odniósł się również do wzrostu liczby walut cyfrowych banku centralnego (CBDC) i tego, czy grożą one wkroczeniem na terytorium stablecoinów.

“W tej chwili, niezależnie od tego, czy chodzi o Rezerwę Federalną, Europejski Bank Centralny, czy banki centralne na całym świecie, zainteresowanie tym tematem jest oczywiście duże… Ale rzeczywistość jest taka, że obecnie wiodące firmy z sektora prywatnego – czy to z branży kryptograficznej, takiej jak Circle and Coinbase, czy to z dużych firm, takich jak Visa, czy też z dużych firm zajmujących się technologiami internetowymi – ścigają się z zamiarem wdrożenia stabilcoins. ..fundamentalna innowacja w sposobie, w jaki pieniądz porusza się po świecie”, powiedział dyrektor generalny, dodając, że w nadchodzących latach może nastąpić konwergencja pomiędzy CBDC i stabilnymi monetami, gdzie sektor prywatny i banki centralne zachowują równowagę pomiędzy innowacją a “zabezpieczeniami”.

Comments are closed.